www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany był Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

23.06.2017 - Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

11czerwiec 2017 - PIKNIK RODZINNY


                   

    Tradycją w naszej szkole stała się organizacja czerwcowych Pikników Rodzinnych. Uczniowie spędzili niedzielne popołudnie wspólnie z rodziną i wychowawcami. Występy artystyczne, gry, zabawy oraz konkursy sprawiły, że ta niedziela była udana.

 Zdjęcia w galerii Foto

18 maj - MOBILNE PLANETARIUM


    18 maja 2017r. szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Dzięki zaprezentowanemu projektowi edukacyjnemu, uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę na temat Wszechświata i historii Kosmosu. Duży przenośny namiot sferyczny rozłożony na sali gimnastycznej dostarczył sporo "kosmicznych wrażeń". Uczniowie poznali Układ Słoneczny oraz pogłębili swoją wiedzę o Kosmosie.

27 kwiecień - SPEKTAKL TEATRALNY


    Uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawcami pojechali do Rzeszowa na spektakl teatralny "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu", przygotowany przez aktorów Narodowego teatru Edukacji we Wrocławiu. Uczniowie z uwaga i zainteresowaniem śledzili niezwykłe perypetie młodych bohaterów. Spektakl o dobrym wychowaniu na pewno zaprocentuje w przyszłości.

SZKOLNE WALENTYNKI


                   

    Po raz 8 odbyły się w naszej szkole walentynki. Kilka dni wcześniej została wystawiona skrzynka na pocztę walentynkową, a uczniowie na lekcjach przygotowali kartki dla ulubionych kolegów i koleżanek. Uczestnicy zabawy ubrali się w stroje w kolorach czerwonym i różowym. Uczniowie klas I - V zaprezentowali zabawne, pełne humoru wiersze i fragmenty utworów dobrze im znanych poetów: Sary Segal "Bocian i żaba", Tadeusza Śliwiaka "Zakochana żaba", Jana Brzechwy "Żuk", Hanny Niewiadomskiej "Zakochane parasole", Rene Goscinny "Mikołajek", Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera". Uczniowie klasy VI przedstawili romantyczne oświadczyny Gilberta z powieści "Ania na uniwersytecie" L.M. Montgomery. Romantyczną atmosferę podkreśliła uroczysta i barwna dekoracja. Na zakończenie uczniowie klasy VI rozdali kartki z walentynkowej skrzynki.
W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Marzycielska Poczta" i przygotowaliśmy prawie 80 kartek dla Martynki Kurek - dziewczynki chorej na mukowiscydozę. Mamy nadzieję, że każda kartka wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej.

 Zdjęcia w galerii Foto

28 styczeń - ZABAWA CHOINKOWA


    28 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa, którą poprowadził wodzirej. Ponad czterogodzinny maraton tańca, śmiechu i radości, przeplatany był licznymi zabawami.

16 - 29 styczeń - FERIE ZIMOWE


14.01.2017 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA


                   

    W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 14 stycznia. W pięknie udekorowanej sali honorowi goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków.

 Zdjęcia w galerii Foto

22.12.2016 - SZKOLNA WIGILIA


                   

    Świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły. Uczniowie obejrzeli piękny program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Agaty Wróbel. Sala gimnastyczna wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło pysznych potraw.

 Zdjęcia w galerii Foto

21.12.2016 - SPOTKANIE OPŁATKOWE


                   

    Po raz osiemnasty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, odgrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa. Po przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

25.11.2016 - CYRK SZOK W NASZEJ SZKOLE


                   

    Do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok”. Występ rozpoczął się od wspaniałego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Największe zainteresowanie wzbudził wąż, który wywołał wiele emocji. Każde dziecko mogło dotknąć węża, a niektóre dzieci trzymały go na rękach. Były pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki. Dzieci brały udział w przedstawieniu i z pomocą klauna wykonywały różne akrobacje. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.

 Zdjęcia w galerii Foto

24.11.2016 - ZABAWA ANDRZEJKOWA


                   

    W czwartkoowe popołudnie odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której w przerwach między tańcami uczniowie wróżyli sobie co przyniesie im przyszłość.

 Zdjęcia w galerii Foto

23.11.2016 - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


                   

   

 Zdjęcia w galerii Foto

"Krajobraz marzeń" - konkurs fotograficzny


    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Celem konkursu była promocja wartości przyrodniczych i kulturowych parków krajobrazowych, oraz promocja młodzieżowej twórczości fotograficznej. Uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Zespołu w dniu 18.11.2016r. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dylomy.

 Zdjęcia w galerii Foto

ZBIÓRKA MAKULATURY, BATERII I PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

 

    Nasza szkoła bierze udział w akcji "Zbieramy surowce wtórne", która łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej oraz dbałości o środowisko naturalne. Dzięki takiej akcji uczniowie mają szansę przekonać się, jak wielkie ilości różnych opakowań są produkowane każdego dnia i jak w pożyteczny sposób można je wykorzystać w formie recyklingu zamiast zaśmiecać środowisko. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, dlatego powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień. W naszej szkole akcja zbierania surowców wtórnych cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko u samych uczniów, ale również wśród rodziców i najbliższej rodziny. Dzieci uczą się istotnych zachowań proekologicznych. Oprócz tego, jest to świetna zabawa i rywalizacja, która zostaje zawsze nagradzana.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

 

    Nasz oddział przedszkolny uczestniczył w realizacji projektu "Dzieciństwo bez próchnicy" - największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.
Projekt ten jest dofinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, którego najważniejszym celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zapobieganie chorobom. W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.
Więcej informacji na stronie internetowej www.zebymalegodziecka.pl

10.11.2016 - Narodowe Święto Niepodległości


                   

    Z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej.

 Zdjęcia w galerii Foto

8.11.2016
UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "ŚNIADANIE DAJE MOC"


                   

    "Śniadanie daje moc" to program edukacyjny promujący 12 zasad zdrowego odżywiania i poszerzający świadomość na temat bardzo ważnej roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. W dniu 8 listopada już po raz drugi w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali smakowite i fantazyjne kanapki, pyszne koktajle, soki ze świeżych owoców, sałatki i szaszłyki owocowe. Do pomocy przy przygotowaniu tego najważniejszego posiłku w ciągu dnia przyłączyli się również rodzice, za co im serdecznie dziękujemy! Przed przygotowaniem śniadania, zwrócono uwagę na higienę rąk oraz estetyczny wygląd uczniów i stołu. Jednak zanim nastąpiła konsumpcja pysznego śniadania wszyscy wysłuchali krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas 0-II oraz interesującej prelekcji o odżywianiu i zdrowym trybie życia, którą wygłosiła dietetyk Pani Ewelina Szeremeta- Łach.
Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków.

 Zdjęcia w galerii Foto

14.10.2016 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


                   

    Podczas uroczystej akademii uczniowie wszystkich klas podarowali nauczycielom wiązankę wierszy, piosenek i kwiatów. W uroczystości wziął udział p. Burmistrz Zbigniew Frańczak. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody burmistrza i dyrektora szkoły.

 Zdjęcia w galerii Foto

30.09.2016
WYCIECZKA DO JASIENICY ROSIELNEJ ORAZ DO STAREJ WSI.


                   

    30 września uczniowie klas 0-III udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do OSM w Jasienicy Rosielnej. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem wytwarzania produktów mlecznych: masła, kefiru, twarogu, śmietany, jogurtów, maślanki. Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej to zakład z tradycjami, istniejący na rynku od 1927 roku. Produkowane produkty cechują się wysoka jakością i produkowane są z naturalnych składników. Wraz z kierownikiem produkcji zwiedzaliśmy zakład. Przeszliśmy drogę, jaką odbywa mleko od momentu przyjęcia go od dostawców, aż do miejsca otrzymania gotowych produktów do dystrybucji. Dzieci obserwowały jak powstaje masło, ser, mleko, maślanka. Każde z nich otrzymało jogurt i twaróg. Dzieci dowiedziały się interesujących rzeczy na temat mleka i jego przetworów. Po tej wycieczce uczniowie z pewnością chętniej będą spożywały smaczne produkty mleczne, które wpłyną na ich rozwój fizyczny, dobre samopoczucie oraz zdrowie. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Pożarnictwa im. Stanisława Dydka w Starej Wsi. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali pana przewodnika i podziwiali bogatą kolekcję z cennymi egzemplarzami sprzętu pożarniczego, wśród których były m. in.: zabytkowy samochód strażacki, pojazdy konne, przeróżne sikawki i pompy ręczne, uzbrojenie osobiste strażaka, hełmy, gaśnice, medale, odznaki, syreny alarmujące i wiele innych rzeczy z branży pożarnictwa i nie tylko. Oprócz obejrzenia eksponatów oraz wysłuchania pana przewodnika, dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia - co okazało się niewątpliwie największą atrakcją pobytu w Muzeum.

 Zdjęcia w galerii Foto

29.09.2016
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA
- MAGICZNY ŚWIAT JANINY PORAZIŃSKIEJ".


                   

    29 września odbył się po raz trzeci w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, której celem jest rozpropagowanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców poprzez codzienne, co najmniej 20 minutowe czytanie dzieciom. W tym dniu urodziła się Janina Porazińska, przez wielu uważana jako następczyni Marii Konopnickiej. Jest to autorka głównie książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielka czasopism "Płomyka" oraz "Płomyczka". W chwili obecnej utwory tej autorki sukcesywnie znikają z antologii dziecięcej. W związku z tym Fundacja ABC XXI zaproponowała, aby w tym dniu przybliżyć społeczności szkolnej utwory tej autorki. Nasza szkoła postanowiła połączyć te dwie uroczystości i ogłosiła Międzyszkolny Konkurs pt. "Mistrz Głośnego Czytania - Magiczny Świat Janiny Porazińskiej. Skierowany był on do uczniów klas II - III Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci, doskonalenie umiejętności głośnego i pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
Do konkursu zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Starzeńskiej, Zespołu Szkół w Dynowie, Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie, Zespołu Szkół nr 4 w Pawłokomie, Zespołu Szkół nr 5 w Dylągowej no i oczywiście milusińscy z naszej szkoły. Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia, aby wyłonić najlepszych mistrzów czytania. Po długiej naradzie i burzliwych dyskusjach postanowiła przyznać dwa I miejsca ex aequo: Annie Hrycko ( Zespół Szkół nr 3 w Łubnie) oraz Sewerynowi Chrapek ( Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej); II miejsca również ex aequo zajęli: Milena Hadam (Zespół Szkół w Dynowie) i Eliza Tyka (Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej). Natomiast trzecie miejsce zajęła Sandra Szybik (Zespół Szkół nr 4 w Pawłokomie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że chcieli pochylić się nad twórczością Janiny Porazińskiej. Natomiast nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i trud w przygotowanie dzieci do konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs dostarczył wszystkim sporo wrażeń i pozwolił miło spędzić czas w tak sympatycznym gronie.

 Zdjęcia w galerii Foto

1.09.2016 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017


    1 września 2016, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW