www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany był Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

26.06.2015 - Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. Uczniowie przygotowali wzruszający program pożegnalny. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

21 czerwiec - PIKNIK RODZINNY


                   

Tradycją w naszej szkole stała się organizacja czerwcowych Pikników Rodzinnych. Uczniowie spędzili niedzielne popołudnie wspólnie z rodziną i wychowawcami. Występy artystyczne, gry, zabawy oraz konkursy sprawiły, że ta niedziela była udana.

 Zdjęcia w galerii Foto

Akcja pt. "Nakręć się na pomaganie"


                   

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji, której celem jest zebranie jak największej ilości wszelkiego rodzaju nakrętek. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny. Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży plastikowych nakrętek zostaną przeznaczone na zakup leków, opatrunków, potrzebnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci Dom Hospicyjny dla Dzieci w Rzeszowie.

 Zdjęcia w galerii Foto

16 kwiecień 2015 - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty


Uczniowie klasy 3 wraz z rówieśnikami z innych szkół podstawowych w Polsce, pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM.

1 kwiecień 2015 - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty


1 kwietnia 2015 r. szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na stronie OKE prezentowane są zadania z arkusza egzaminacyjnego: www.oke.krakow.pl

31 marzec - Poranek Wielkanocny


                   

Przy pięknej scenografii uczniowie zaprezentowali inscenizację "Wielkanoc puka do drzwi", która wprowadziła uczniów i zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Po programie artystycznym nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą palmę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

 Zdjęcia w galerii Foto

27 marzec 2015 - Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk
                              - pisarką, tancerką i aktorką.


                   

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyło się spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk - pisarką i tancerką, mieszkającą od ponad 20 lat w Australii, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie.
W pierwszej części spotkania autorka przybliżyła uczniom swoją twórczość poetycką oraz przeczytała fragmenty książeczki ""Kłótnia w tornistrze" - historię przyborów szkolnych, które nie zawsze są szanowane przez swoich małych właścicieli.
Pani Elżbieta Bednarczyk w swoich tekstach stara się przekazywać pozytywne wartości i wzory dobrego zachowania. Na spotkaniu autorka zachęcała dzieci, aby szanowały siebie nawzajem, aby dzieci były miłe i uprzejme.
W drugiej części spotkania pani Elżbieta opowiadała o Australii - o tym, jak żyją dzieci, do jakich szkół chodzą oraz jak spędzają wolny czas. Dzieci miały także okazję obejrzeć slajdy przedstawiające egzotyczną przyrodę i zwierzęta Australii.
Po spotkaniu można było nabyć książeczkę z dedykacją i autografem naszego gościa.

 Zdjęcia w galerii Foto

FERIE ZIMOWE - 2 - 15 luty 2015


31 styczeń - zabawa choinkowa


                   

Jak co roku w sobotę, w okresie karnawału bawiliśmy się na Zabawie Choinkowej, która rozpoczęła się inscenizacją "Kozucha kłamczucha". Do południa bawili się uczniowie klas 0-3, a po południu klas 4-6. Dla uczniów każdej klasy rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana.

 Zdjęcia w galerii Foto

Dzień Babci i Dziadka


                   

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 17 stycznia. W pięknie udekorowanej sali honorowi goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Po odśpiewaniu "100 lat" dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

 Zdjęcia w galerii Foto

12 styczeń 2015 - Cyrk SZOK


                   

Ukraińska objazdowa grupa cyrkowa "SZOK" odwiedziła naszą szkołę. Cyrkowcy zaprezentowali program artystyczny, zawierający elementy żonglerki, tresury zwierząt, akrobacji, a także sztuki iluzji. Uczniom najbardziej podobał się bardzo zabawny clown, oraz wąż, którego mogły dotknąć. Było dużo śmiechu i zabawy.

 Zdjęcia w galerii Foto

19 grudzień 2014 - Szkolna Wigilia


Od kilkunastu już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły oraz jej pracowników. Uczniowie przedstawili piękną część artystyczną. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wigilijmych potraw.

19 grudzień 2014 - Spotkanie z podróżnikiem -
                              Burkina Faso - Kraj prawych ludzi.


                   

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas I-VI uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie, poświęconej spotkaniu z podróżnikiem p.Piotrem Pyrcz. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali relacji i obejrzeli ciekawe zdjęcia z podróży p Piotra do Burkina Faso (Afryka).

 Zdjęcia w galerii Foto

18 grudzień 2014 - Spotkanie opłatkowe


                   

Po raz szesnasty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie i absolwenci szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, odgrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa. Po przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

16.12.2014 - Zimowy stół -lekcja edukacyjna
                              Nadleśnictwa Dynów


                   

Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawej, pięknie przeprowadzonej lekcji edukacyjnej poświęconej zwyczajom, sposobom żywienia oraz metodom dokarmiania zwierzyny leśnej.
Lekcję prowadziła p. Małgorzata Kaczorowska.

 Zdjęcia w galerii Foto

15.12.2014 - Lekcja biblioteczna zorganizowana
                    przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie.


                   

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kolejni uczniowie, tym razem klasy IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, wysłuchali opowiadania z cyklu "Bajki, które leczą" Doris Brett, z którego dowiedzieli się jak zaprzyjaźnić się z koszmarami sennymi oraz nauczyli się wykonywać świątecznego anioła z papieru. Lekcję biblioteczną prowadziła Pani Grażyna Paździorny - dyrektor biblioteki.

 Zdjęcia w galerii Foto

10.12.2014 - Lekcja biblioteczna zorganizowana
                    przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie.


                   

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas V - VI uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie.
Lekcja poświęcona zdrowemu odżywianiu przeprowadzona została przez panią dietetyk.

 Zdjęcia w galerii Foto

5.12.2014 - Wycieczka do fabryki bombek choinkowych.


                   

Dzieci z klas 0 - III odwiedzili fabrykę bombek choinkowych "ROMEX" w Rzeszowie. Byli bardzo ciekawi jak powstają rękodzieła, które co roku zdobią drzewka choinkowe i tworzą tę niepowtarzalną atmosferę świąt w każdym domu. W fabryce przywitały nas Panie, które w skrócie objaśniły punkty wycieczki. Najpierw weszliśmy do hali, gdzie pod wpływem bardzo gorącej temperatury pracownicy nadają pożądany kształt bombkom. Drugim etapem produkcji bombek jest nadanie im koloru. Na koniec ufarbowane kule się hartuje w zimnej wodzie aby utrwalić kolor. Trzeci etap to zdobienie, i to właśnie interesowało uczniów najbardziej. Okazało się, że technik zdobienia jest wiele: zdobienie brokatem, malowanie ręczne, tworzenia napisów. Ostatnim punktem zwiedzania fabryki było odwiedzenie sklepiku, w którym sprzedawane są ozdoby wykonane przez pracowników. Każdy mógł zakupić sobie jakiś drobiazg na pamiątkę. Radośni i pełni wrażeń z magią świąt Bożego Narodzenia wróciliśmy do Dynowa.

 Zdjęcia w galerii Foto

3.12.2014 - "Trio Concertante" w naszej szkole.


                   

Uczniowie wzięli udział w koncertowej lekcji umuzykalniającej prowadzonej przez panią Bogusławę Dulską. Spotkanie ilustrowali muzycznie członkowie "Trio Concertante" (na co dzień nauczyciele szkoły muzycznej w Dynowie):
- Bogusław Dulski - wirtuoz skrzypiec (alias Czupurek)
- Kamil Łukasiewicz - akordeon
- Piotr Dżuła - kontrabas.
Zespół wykonał "Lady be good" George'a Gershiwin'a, "Kujawiaka" Henryka Wieniawskiego, "Ragtime" z filmu Vabank, "Moon River" Henriego Mancini'ego (Oskar w 1962r za piosenkę).
Pani Bogusława Dulska zaśpiewała "Prząśniczkę", pieśń skomponowaną przez Stanisława Moniuszkę.
Kolorytu dodał Czupurek, który na oczach widzów przemienił się z laika, mówiącego na struny kontrabasu - druty i bojącego się akordeonowego miecha, w wirtuoza skrzypiec.

 Zdjęcia w galerii Foto

1.12.2014 - Lekcja biblioteczna zorganizowana
                    przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie.


                   

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas V - VI uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dynowie.
Uczniowie zwiedzili bibliotekę, wysłuchali opowiadania, z którego dowiedzieli się jak zaprzyjaźnić się z koszmarami sennymi oraz nauczyli się wykonywać świątecznego anioła z papieru.
Lekcję biblioteczną prowadziła Pani Grażyna Paździorny - dyrektor biblioteki.

 Zdjęcia w galerii Foto

27.11.2014 - ZABAWA ANDRZEJKOWA.


                   

Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Na początku dzieci zapoznały się z historią tego święta, a potem była już tylko zabawa i wróżby. W ten magiczny dzień przedszkolaki mogli dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło układania butów oraz losowania imienia swojej ukochanej lub ukochanego.
Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek. "Andrzejki" są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one także okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

 Zdjęcia w galerii Foto

20.11.2014 - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Baśniach
                             "W KRAINIE BAŚNI"


                   

Rozumiejąc potrzebę stałego kontaktu dzieci z książką, już po raz drugi, w naszej szkole odbył się 20 listopada Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Baśniach "W KRAINIE BAŚNI". Pomysł zorganizowania w naszej szkole konkursu wiedzy o baśniach zrodził się dzięki realizowanemu w naszej szkole wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Dynowie Programowi Biblioteki Narodowej - Zakup Nowości Wydawniczych do Bibliotek Szkolnych które współpracują z Bibliotekami Publicznymi.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 - III, którym świat baśni jest bardzo bliski. W turnieju rywalizowało pięć zespołów z następujących szkół: Zespół Szkół z Łubna, Zespół Szkół z Pawłokomy, Zespół Szkół z Dylągowej, Szkoła Podstawowa z Dąbrówki Starzeńskiej oraz nasza szkoła. Trzyosobowe drużyny miały niełatwe zadania. Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością baśni. Z łatwością przeszły przez osiem rund. Poziom był bardzo wyrównany, towarzyszyła mu miła, ale także pełna zdrowej rywalizacji atmosfera. Na koniec podsumowano punkty, wręczono pamiątkowe dyplomy, "słodkie co nie co" i nagrody w postaci książek dla wszystkich uczestników. Nagrody - dyplomy zostały wręczone przez gości - Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie Grażynę Paździorny, Panią Prezes Amatorskiego Teatru w Dynowie Krystynę Dżułę oraz Pana Adama Wandasa. Najlepszymi znawcami baśni okazali się:
I miejsce Ex aequo: Zespół Szkół w Łubnie i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dynowie,
II miejsce: Zespół Szkół w Pawłokomie,
III miejsce Ex aequo: Zespół Szkół w Dylągowej i Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej.
Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje z posiadania tak wspaniałej wiedzy o baśniach.

 Zdjęcia w galerii Foto

13.11.2014 - MOJA PIERWSZA WIZYTA W KINIE.


                   

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w programie Multikina "Moja pierwsza wizyta w kinie". W ramach projektu dzieci zwiedzały kino, m.in. kabinę projekcyjną, kasy biletowe, podpatrywały, jak produkuje się popcorn. Obejrzały serię bajek animowanych z cyklu "Parauszek i przyjaciele". Ciemna sala, wygodne krzesła i ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Na pewno jeszcze nie raz zawitamy do kina.

 Zdjęcia w galerii Foto

11 listopad - Narodowe Święto Niepodległości


                   

    6 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uważnie uczestniczyli w "lekcji historii" dotyczącej drogi, jaką musiała przebyć Polska, aby odzyskać wolność.

 Zdjęcia w galerii Foto

INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ


                   

    Internetowy Teatr Telewizji Polskiej zagościł w naszej szkole.
6 listopada młodzi widzowie zobaczyli sztukę "Dziób w dziób"" Teatru Baj Pomorski z Torunia.

 Zdjęcia w galerii Foto

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO


                   

    W środę, 5 listopada naszą szkołę odwiedziły panie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Na początku zajęć obejrzeliśmy ciekawy pokaz multimedialny na temat bezpieczeństwa na drodze. Następnie bawiliśmy się w miasteczku ruchu drogowego, gdzie każdy z nas mógł zamienić się w samochód lub pieszego i spróbować poruszać się zgodnie ze znakami i sygnalizacją świetlną. Na zakończenie każdy przedszkolak dostał odblask, kolorowankę i dyplom za aktywny udział w zajęciach.

 Zdjęcia w galerii Foto

31.10 2014 - HALLOWEEN


                   

    Uczniowie świętowali amerykańskie święto - Halloween. Były straszne stroje, historie o duchach oraz konkursy i zabawy. W Polsce nie ma zwyczaju obchodzenia Halloween, jednak dla dzieci uczących się języka angielskiego, ważnym elementem jest poznanie kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych.

 Zdjęcia w galerii Foto

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie.


                   

    W czwartek, 30 października dzieci z klas 0-I wraz z wychowawcami udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie. Wzięły udział w niezwykle ciekawej i pouczającej lekcji bibliotecznej dzięki której dowiedziały się co to jest księgozbiór, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, co należy zrobić aby móc korzystać z biblioteki oraz jak szanować i dbać o książki. Następnie p. Grażyna Paździorny przeczytała wszystkim piękne opowiadanie pt. "Mateuszek na zaczarowanej wyspie", dzięki któremu dzieci już zawsze będą pamiętać o zaczarowanych słowach: "PROSZĘ", "PRZEPRASZAM" i "DZIĘKUJĘ". Później uczniowie oglądali książki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, pamiętając, by nie pobrudzić kartek i nie pozaginać stron. Na zakończenie Pani Grażyna przygotowała dla wszystkich słodką niespodziankę. Żegnając się, dzieci obiecały, że odwiedzą bibliotekę indywidualnie z osobą dorosłą po to, aby zostać czytelnikami.

 Zdjęcia w galerii Foto

ŚWIĘTO DRZEWA - DRZEWO WOLNOŚCI.


                   

    W październiku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja pt. "Święto Drzewa". Program ten poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. W tym roku świętowaliśmy 12. edycję Święta Drzewa pod hasłem Drzewo Wolności, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Chcąc bardziej uwrażliwić naszą społeczność szkolną na znaczenie drzew w naszym życiu i życiu całej planety - Ziemi, uczniowie klasy V i VI przygotowali część artystyczną pt. "LAS WITA NAS". Na tą uroczystość zaproszono przedstawiciela Nadleśnictwa w Dynowie Pana Roberta Bielca, który po występie dzieci opowiedział jakie okazy przyrodnicze najczęściej można spotkać w lesie i gdzie są najstarsze drzewa w naszej okolicy. Na zakończenie spotkania pan leśniczy przekazał naszej szkole pomoce edukacyjne związane z naszymi polskimi lasami.

 Zdjęcia w galerii Foto

Z wizytą w szkółce drzewek.


                   

    W piękny jesienny dzień, 15 października uczniowie klas 0-III odwiedzili szkółkę drzewek. Dzieci miały możliwość zobaczyć małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa, porównywały ich długość oraz wiek. Poznały fazy rozwoju drzewa - od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Dzieci otrzymały sadzonki drzewek, które mogły posadzić w swoich ogródkach, Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci, a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji.

 Zdjęcia w galerii Foto

14.10.2014 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


                   

    Podczas uroczystej akademii uczniowie wszystkich klas podarowali nauczycielom wiązankę wierszy, piosenek i kwiatów. W uroczystości wziął udział p. Burmistrz Zbigniew Frańczak. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły.
W tym dniu swoje święto obchodziło 21 uczniów klasy pierwszej. Po ślubowaniu zostali oni uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.

 Zdjęcia w galerii Foto

Śladami wielkich odkryć


                   

    7 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody pt. "Śladami wielkich odkryć", przeprowadzonej przez grupę ZAELEKTRYZOWANI. Uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy niezwykłe eksperymenty chemiczne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Niektóre doświadczenia najbardziej odważni mogli wykonać samodzielnie pod fachową opieką prowadzących. Aktywne uczestnictwo w pokazie chemicznym to najlepszy sposób by zaciekawić i zachęcić uczniów do odkrywania otaczającego ich świata oraz pogłębić wiedzę z zakresu przyrody i chemii. Przeprowadzone eksperymenty na długo zapadną w pamięci wychowanków

 Zdjęcia w galerii Foto

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


                   

    29 września po raz pierwszy w naszej szkole odbył się "Dzień głośnego czytania" w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Jest to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001r. przez Fundację "ABC XXI", której celem jest zachęcenie rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20 minutowego czytania dzieciom. Do uczestnictwa w tej akcji przyjęli nasze zaproszenie Pan Burmistrz Urzędu Miasta Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Marek Siry, mama jednego z naszych uczniów Pani Beata Dąbrowska oraz nauczyciel Pan Wojciech Piech.
Myślą przewodnią naszej akcji były słowa Wisławy Szymborskiej: " Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła". Mamy nadzieję, że to spotkanie było taką zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Uczniowie całej szkoły wysłuchali teksty literackie zawierające cenne wskazówki według których należy postępować w życiu codziennym, a także obejrzeli wspólnie z dorosłymi spoty reklamowe zachęcające do codziennego czytania książek.

 Zdjęcia w galerii Foto

20.09.2014 -Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego
                        "Jak to dawniej bywało"

    W dniu 20 września 2014 r., w jednej z placówek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, miało miejsce uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Jak to dawniej bywało" odbywającego się pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego. Organizatorem konkursu była WiMBP w Rzeszowie.
W konkursie tym wzięła udział uczennica klasy IV Aleksandra Siry, która za swoją pracę otrymała wyróżnienie.

     
Więcej informacji i zdjęcia na stronie
Starostwa Powiatowego w Rzeszowie

 

 DYPLOM

19.09.2014 - Udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA


                   

    W dniu 19 września uczniowie pod opieką nauczyciela przyrody wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły przyłączając się w ten sposób do międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata", która ma na celu zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz sprzątania i segregacji odpadów. To ważne działanie, które jest jednym z ważniejszych punktów edukacji ekologicznej uczniów.
Uczniowie otrzymali odpowiednie środki (worki i rękawice) i pod opieką nauczyciela wyruszyli na wyznaczone wcześniej tereny w pobliżu szkoły. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, zbierając nawet najdrobniejsze śmieci. Owocem tych działań były worki wypełnione odpadkami, plastikiem i surowcami wtórnymi. Zadowoleni i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wrócili do domów, dając przykład dorosłym.
Akcja odbyła się we współpracy z Urzędem Miasta w Dynowie. Za okazaną pomoc dziękujemy.

 Zdjęcia w galerii Foto

18.09.2014 -WIZYTA POLICJANTA W NASZEJ SZKOLE


                   

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta, który spotkał się z uczniami klas 0 -III. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji.

 Zdjęcia w galerii Foto


1.09.2014 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015


                   

    1 września 2014, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 Zdjęcia w galerii Foto

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW