Rok szkolny 2005/06

23.06.2006r.

Pożegnania nadszedł czas i kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. Życzymy im powodzenia w nowej szkole.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji.

11.06.2006r.

Na boisku sportowym obok szkoły odbył się FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Matki, Ojca i Dziecka.
Uczniowie spędzili słoneczne niedzielne popołudnie wspólnie z rodziną i wychowawcami. Występy artystyczne, gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz piękna słoneczna pogoda sprawiły, że ta niedziela na długo pozostanie w pamięci uczestników festynu.

Fot.E.Bielec

Fot.E.Bielec

Fot.E.Bielec

Fot.E.Bielec

13.05.2006r.

Już po raz piąty uczniowie i absolwenci naszej szkoły spotkali się przy kościele św. Bartłomieja, aby wyśpiewać wdzięczność Bogu i Jego Matce.
Tym razem AVE MARYJA zabrzmiało w hołdzie wdzięczności za dar ocalenia życia i dar pontyfikatu Sługi Bożego, Ojca Świętego Jana Pawła II.

Fot.J.Prokop

Uwieńczeniem całości był koncert pieśni Maryjnych oraz utworów muzyki kościelnej w wykonaniu chóru "Accrdare" ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kolbuszowej, którym dyrygowała pani Aleksandra Niezgoda.

Fot.J.Prokop

9.03.2006r.

Chętnych zapraszamy do obejrzenia nowej strony poświęconej historii, kulturze oraz zabytkom Dynowa www.bliskiesercu.dynow.pl autorstwa Ewy Bielec.

18.02.2006r.

Dzisiaj w szkole wielki bal karnawałowy. Do południa bawiły się dzieci, a wieczorem dorośli. Zabawa była bardzo udana dzięki staraniom i umiejętnościom organizacyjnym Rady Rodziców oraz pomocy p. dyrektor. Do tańca przygrywał zespół muzyczny "RYTM".

Fot.M.Sarnicka

Fot.M.Sarnicka

30.01.2006r.

W okresie od 30 stycznia do 12 lutego trwają ferie zimowe.
W szkole od wtorku do czwartku w godz. 9 - 13 będą prowadzone dla chętnych uczniów atrakcyjne zajęcia sportowe, komputerowe i inne.

               

27.01.2006r.

Podsumowanie I półrocza - spotkanie z rodzicami i omówienie wyników w nauce i zachowaniu.
Wszystkim uczniom życzymy jeszcze lepszych wyników w II półroczu!

19.01.2006r.

Babciu, Dziadziu - kochamy Was!
Takim hasłem przywitani zostali honorowi goście z okazji ich święta. Specjalnie dla nich uczniowie przygotowali widowisko słowno-muzyczne oraz wiersze i piosenki. Było też pyszne ciasto, kawa oraz wspólne kolędowanie.
Szkoda, że Dzień Babci i Dziadka jest tylko raz w roku.

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

2.01.2006r.

W 25 wiośnie życia powróciła do Domu Ojca nasza koleżanka, wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego Agnieszka Kędzierska.
Pozostaje jedynie wiara, że wszystko w życiu ma swój czas, cel i sens, a Agnieszka spełniła się w swoim jakże krótkim życiu...

22.12.2005r.

Po raz kolejny w naszej szkole odbywa się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka.
Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

9.12.2005r.

Parafię św.Bartłomieja w Dynowie-Bartkówce odwiedził Jego Ekscelencja ks.abp.Józef Michalik.
W prgramie wizyty było spotkanie z uczniami i pracownikami szkoły. Dostojnego gościa przywitali: Burmistrz A.Kowalska, Dyrektor Szkoły W.Marszałek, ks. Dziekan S.Janusz oraz gospodarz parafii ks.J.Czerak.
Goście obejrzeli program artystyczny pt."Przywracajmy nadzieję ubogim", przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły, nawiązujący do tematyki nowego roku liturgicznego.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

5.12.2005r.

Odbył się szkolny etap matematyczno - przyrodniczego konkursu interdyscyplinarnego. Uczestnikom życzymy zakwalifikowania się do II etapu konkursu.

4.12.2005r.

Zespół wokalno-instrumentalny "Wesołe Nutki" i soliści wzięli udział w IV Dynowskich Mikołajkach Artystycznych.

Fot.P.Pyrcz


Tradycyjnie św. Mikołaj obdarował wszystkich uczestników słodyczami.

26.11.2005r.

Szkoła otrzymała nową pracownię komputerową współfinansowaną z Europejskiego Funduszu Społecznego. Fakt ten został przyjęty przez uczniów i nauczycieli szkoły z wielkim entuzjazmem.

18.11.2005r.

Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w czwartej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Test Matematyka Plus", którego inicjatorem jest Oxford Educational International-London, a polskim organizatorem Polskie Media Amer. Com SA.

8.11.2005r.

Odbył się szkolny etap konkursu interdyscyplinarnego z języka niemieckiego. Uczestnikom życzymy zakwalifikowania się do II etapu konkursu.

19.10.2004r.

Odbyła się uroczysta akademia, w czasie której uczniowie wszystkich klas podarowali nauczycielom wiązankę wierszy, piosenek i kwiatów.
W uroczystości wzięli udział: p. Burmistrz A.Kowalska oraz p. B.Telega. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły, nagrodę Burmistrza Miasta otrzymała dyrektor szkoły.
Wszystkim pracownikom szkoły życzymy wiele sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Fot.P.Pyrcz


Fot.P.Pyrcz

14.10.2005r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu imprezy artystyczno-kulturalnej "Vranovski Jarmok".
Władze zaprzyjaźnionego miasta Vranova nad Topl`ou zaprosiły działające w dynowskich szkołach zespoły artystyczne i umożliwiły prezentację ich dorobku artystycznego.
Uczniowie naszej szkoły - działający w zespołach "Bartkowiaczki" i "Wesołe Nutki" - zaprezentowali słowackiej publiczności tańce, narodowe przyśpiewki i tańce ludowe oraz znane i popularne piosenki.
Zostaliśmy przyjęci cieplo i z wielką serdecznością. Podróż poza granice naszego państwa dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.


18.09.2005r.

W tym dniu Szkoła Podstawowa nr 2 w Dynowie obchodziła Jubileusz 135-lecia swego istnienia. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych swą obecnością zaszczycili: Wojewoda Podkarpacki p.Jan Kurp, Podkarpacki Kurator Oświaty p.Stanisław Rusznica, Senator RP p.Grzegorz Lato, przedstawiciele Zarządu Parków Krajobrazowych p.Stanisław Bańcarz i p.Przemysław Kunysz, radni powiatowi p.Aleksander Stochmal i p.Jan Sieńko, Burmistrz Miasta p.Anna Kowalska, Z-ca Burmistrza p.Zbigniew Irzyk, Sekretarz Urzędu Miasta p.Zofia Pantoł, Skarbnik Urzędu Miasta p.Stanisława Łabisz, radni Rady Miasta, prezes Katolickieo Stowarzyszenia Wychowawców p.Krystyna Dżuła, przedstawiciele Stowarzyszenia im.św.Brata Alberta, byli pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Dynowa.
Wszyscy wzięli udział we mszy świętej i wysłuchali homilii wygłoszonej przez ks. Z.Wndasa. Mimo zimna w skupieniu obejrzeli program artystyczny, który powstał dzięki połączonym wysiłkom nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły.
Program składał się z dwóch części: pierwszej refleksyjno-wspomnieniowej, wzbogaconej o wypiski z Kroniki szkolnej oraz drugiej rozrywkowo-kabaretowej, dotyczącej problemów współczesnej szkoły.
Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się spotkanie byłych i obecnych pracowników szkoły, a następnie rozpoczął się festyn taneczny.

     

Fot.E.Bielec

Fot.P.Pyrcz

Fot.P.Pyrcz

01.09.2005r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.