www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany będzie Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

          REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

25 czerwiec 2010 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. Uczniowie przygotowali wzruszający program pożegnalny. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

13 czerwiec 2010 - Piknik Rodzinny

                

    Na placu obok szkoły odbył się piknik pod hasłem "Moja rodzina", zorganizowany przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców. Krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów poświęcony był rodzicom - z okazji minionego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Poezją i piosenką dzieci wyraziły swoją wdzięczność rodzicom. Programowi artystycznemu towarzyszyła wystawa prac plastycznych p.t. ME AND MY DAD wykonanych przez uczniów klas 0 - IV na lekcjach j. angielskiego. Dzień ten poświęcony był również dzieciom, które wspólnie z rodzicami obchodziły swoje święto. Dla nich przygotowane zostały gry, zabawy i konkursy z nagrodami, zjeżdżalnia, trampolina i inne atrakcje oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na cele szkolne. Na zakończenie imprezy gościnnie wystąpił zespół śpiewaczy z Niebylca. W miłej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie wszyscy dobrze bawili się do godz 20.

 Zdjęcia w galerii Foto

15 maj 2010 - Wieczór poezji i pieśni maryjnej

 

    Po raz dziewiąty w piękny majowy wieczór ze stopni ołtarza popłynęły pieśni i wiersze przygotowane przez uczniów i absolwentów naszej szkoły ku czci Matki Bożej. Tegoroczny wieczór poezji i pieśni maryjnej nosił wymowny tytuł "Wyspiewać całą duszę".

 Zdjęcia w galerii Foto

29 kwiecień 2010 - Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

    W szkole odbył się apel z okazji rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić uczniom rolę i znaczenie takich słów jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych i nie zrozumianych przez dzieci.

22 kwiecień 2010 - Światowy Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi to święto "życia i piękna ziemi" połączone z propagowaniem ekologicznego trybu życia i zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Uczniowie naszej szkoły przedstawili przygotowaną wraz z nauczycielami specjalnie na ten dzień inscenizację, ukazującą zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska.

15.04.2010 - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

    Nasi uczniowie klasy 3 wraz z rówiesnikami z innych szkół podstawowych w Polsce, pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Była to już trzecia edycja organizowana przez OPERON i Gazetę Wyborczą. Sprawdzian nie tylko pomaga podsumować trzyletni etap nauki dzieci, ale dzięki temu, że oswaja uczniów z formułą egzaminów, będzie pomocny im w dalszej edukacji.

10 kwiecień 2010

 

    W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął Prezydent RP Lech Kaczyński. Wraz z nim zginęło 95 osób, w tym Pierwsza Dama, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego i czołowi przedstawiciele polskiej polityki. Przez najbliższy tydzień w całym kraju obowiązywać będzie żałoba narodowa. Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi Ofiar.

Sprawdzian 2010 - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

    8 kwietnia 2010 r. szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na stronie OKE prezentowane są zadania z arkusza egzaminacyjnego: www.oke.krakow.pl

8 kwietnia 2010

    W związku ze sprawdzianem organizowanym dla szóstoklasistów przez Centralną Komisję Egzaminacyjną 8 kwietnia 2010 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szóstoklasiści przychodzą do szkoły na 8:30. W tym dniu szkoła pełni jedynie funkcję opiekuńczą.

1 - 6.04.2010 - Ferie wielkanocne

    Ferie Wielkanocne trwają od czwartku 1 kwietnia do wtorku 6 kwietnia 2010 r.Zapraszamy do szkoły w środę 7 kwietnia.

4 marzec 2010 - Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM

   

15 - 28.02.2010 - Ferie zimowe

 

    Tegoroczne ferie zimowe trwały od 15 do 28 lutego. W pierwszym tygodniu ferii w godz. 9.00-13.00 chętni uczniowie wzięli udział w zabawie walentynkowej, kuligu połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz w innych ciekawych zajęciach.

 Zdjęcia w galerii Foto

21.01.2010 - Dzień Babci i Dziadka

 

    W tym roku już po raz 11 zorganizowane zostało spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. Duża w tym zasługa Rady Rodziców, która zadbała o to, aby po części artystycznej przygotowanej przez uczniów, goście mogli miło spędzić czas przy smakowicie zastawionym stole. Uroczystość uświetniła kapela ludowa "Dynowianie". Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną. Na parkiecie tańczyli wszyscy: babcie, dziadkowie, wnuki, rodzice i nauczyciele. Wystarczyło spojrzeć na zadowolone i uśmiechnięte twarze i usłyszeć słowa podziękowania, aby przekonać się, że warto było i że takie spotkania kilku pokoleń jednocześnie są bardzo potrzebne.

 Zdjęcia w galerii Foto

09.01.2010 - Zabawa choinkowa

 

    Dzisiaj w szkole odbył się wielki bal karnawałowy. Do południa bawiły się dzieci, a wieczorem dorośli. Zabawa była bardzo udana dzięki staraniom i umiejętnościom organizacyjnym Rady Rodziców oraz pomocy p. dyrektor.

 Zdjęcia w galerii Foto

21.12.2009 - Spotkanie opłatkowe

 

    Po raz jedenasty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie i absolwenci szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, ogrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

14.11.2009 - Konkurs plastyczny

    Uczniowie Patrycja (klasa III) i Miłosz Kocyła (klasa I) otrzymali dyplomy za udział w konkursie plastycznym MOJE NOWINY organizowanym z okazji obchodów 60-lecia gazety. Gratulacje!

 Zdjęcia w galerii Foto

12.11.2009 - Narodowe Święto Niepodległości

    Z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie zaprezentowali program, przygotowany specjalnie na tę okazję. Recytując patriotyczne wiersze i śpiewając pieśni legionowe, przypomnieli drogę Polaków ku wolności.

30.10.2009 - Halloweenowy bal

 

    Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Halloweenowy bal. Dzieci brały udział w zabawach takich jak: taniec z balonem, wyścig wiedźm na miotle oraz owijanie mumii papierem toaletowym. Z okazji tego święta zostały także zorganizowane halloweenowe konkursy: na najciekawszy plakat oraz oryginalny projekt stroju. Zabawa była wspaniała, a wszyscy biorący udział w konkursach zostali obdarowani słodyczami. Więcej...

 Zdjęcia w galerii Foto

14.10.2009 - Dzień Edukacji Narodowej

 

    Podczas uroczystej akademii uczniowie wszystkich klas podarowali nauczycielom wiązankę wierszy, piosenek i kwiatów. W uroczystości wziął udział p. Burmistrz Zbigniew Frańczak. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. 11 uczniów w obecności wychowawcy i rodziców ślubowało być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę.

 Zdjęcia w galerii Foto

1.09.2008 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2009/2010

    1 września 2009, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW