www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY
PLAN ZAJĘĆ

PRZERWY MIĘDZYLEKCYJNE

KALENDARZ
ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI


           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI
                       
                       

Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie
ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021


     

 Plakat

Informacja Dyrektora Szkoły


Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - III.
   
Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.
   
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły.

Wytyczne GIS, MZ i MEN

ZARZĄDZENIE DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM


 ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY

                       

Dodatkowe materiały edukacyjne
- polecane platformy, strony i serwisy internetowe :


 1. Epodreczniki.pl
 2. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 3. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 4. Portal lektury.gov.pl
 5. Strona Centrum Nauki Kopernik
 6. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
 7. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 8. Serwis Ninateka
 9. Serwis Muzykoteka Szkolna
 10. Biblioteka Cyfrowa Polona
 11. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 12. Serwis Telewizji Polskiej

Przypominamy o obowiązku respektowania zasad postępowania w związku z pandemią koronawirusa.

Lekcje z internetu
- rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje


    Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których zostaną zdalnie poprowadzone zajęcia dla uczniów szkół podstawowych - wszystko to można znaleźć na stronie:    

www.gov.pl/zdalnelekcje

    Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.
Każdy taki zestaw będzie się składał z:
- zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
- zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
- zadań z języka angielskiego - zorganizowanych według umiejętności.
Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej

www.cke.gov.pl

natomiast rozwiązania - o godz. 15:00.
Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!


Ważna informacja dla Rodziców i Uczniów !!!


Uczniu – zostań w domu
i ogranicz kontakty towarzyskie!

    Dwutygodniowa przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach. Oprócz tego – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Przeczytaj ulubioną książkę, uzupełnij swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

więcej informacji na stronie epodreczniki.pl


KORONAWIRUS - OSTRZEŻENIA, INFORMACJE


Ważna informacja dla Rodziców i Uczniów !!!


    W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
W dniach 12 i 13 marca br. zajęcia dydaktyczne nie będą się odbywały, a jedynie zajęcia opiekuńcze.
Od 16 do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

więcej informacji na stronie MEN

.


Szanowni Rodzice

W związku ze świadomą profilaktyką zdrowotną w obliczu pojawiających się w niektórych krajach przypadków zachorowań na koronawirusa, informuję o dostępnych materiałach umieszczonych na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie pt: Co musisz wiedzieć o koronawirusie

link do strony

Ponadto informuję, że podjęłam do realizacji wszelkie zalecenia Ministra Edukacji Narodowej zawarte w rekomendacjach ogłoszonych na stronie MEN

link do strony

Będę na bieżąco informowała Rodziców o informacjach napływających w tej sprawie.

Z poważaniem
dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dynowie
Wiesława Marszałek.

17.02.2020 - SZKOLNE WALENTYNKI


            

    Z okazji walentynek zgromadzeni na sali uczniowie wzięli udział w konkursach z nagrodami. Uczestnicy zabawy ubrali się w stroje w kolorach czerwonym i różowym. Została rozdana poczta walentynkowa, która przez cały tydzień "spływała" do specjalnie przygotowanej skrzynki.

 Zdjęcia w galerii Foto

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


            

    W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 1 lutego. W pięknie udekorowanej sali honorowi goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków.

 Zdjęcia w galerii Foto

ZABAWA CHOINKOWA


            

    25 stycznia odbyła się zabawa choinkowa. Do południa bawili się uczniowie klas 0-3, a po południu klas 4-8. Dla uczniów każdej klasy rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

 Zdjęcia w galerii Foto

20.12.2019 - SZKOLNA WIGILIA


            

    Szkolne spotkania opłatkowe to piękna tradycja, kultywowana w naszej szkole od wielu lat. Uczniowie przedstawili okolicznościowe przedstawienie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a potem spożyli tradycyjne potrawy wiglijne. Na stołach pojawił się barszcz, pierogi oraz świąteczne ciasto. Szkolna wigilia wprowadziła wszystkich w miły, rodzinny, świąteczny klimat.

 Zdjęcia w galerii Foto

19.12.2019 - SPOTKANIE OPŁATKOWE


            

    Po raz dwudziesty pierwszy w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, prezentując piękny program artystyczny. Po przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

14 listopad 2019 - W Muzeum Bombki Choinkowej


      

    Uczniowie klas 0-III wyruszyli na wycieczkę w baśniowy świat do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W muzeum znajduje się ogromna ilość eksponatów. Są bombki, które zostały wyprodukowane przed wojną i te, które produkuje się współcześnie. Bombki produkowane są w sposób tradycyjny, czyli malowane i ozdabiane ręcznie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Każdy mógł własnoręcznie pomalować i ozdobić bańkę, która zabrał ze sobą do domu.

8 listopad 2019 - Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus.


    12 uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w 32 edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus. Ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów za udział w konkursie odbędzie się w styczniu.

15.10.2019 - Wycieczka do TVP Rzeszów


      

    W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Dzieci odwiedziły studio nagrań, gdzie zobaczyły jak wygląda praca nad programem, zanim zostanie wyemitowany w TV. Odwiedziły również reżyserkę. Każdy uczeń mógł poczuć się jak prezenter telewizyjny lub kamerzysta i zobaczyć swoją twarz na ekranie telewizyjnym.

11.09.2019 - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


    Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz Burmistrz Miasta - Pan Zygmunt Frańczak

9.10.2019 - Wycieczka edukacyjna do Bolestraszyc, Przemyśla i Krasiczyna


            

    Celem wycieczki były "Perły Ziemi Przemyskiej". W pierwszej kolejności uczniowie klas IV-VIII zwiedzili Arboretum w Bolestraszycach, położone na powierzchni 26 ha, gdzie zgromadzono ponad 4200 odmian roślin, sprowadzonych do tego miejsca z całego świata. Podążając w głąb terenu, każdy z uczestników mógł podziwiać przepiękne okazy ożywionej przyrody. Dużą frajdą dla uczniów był spacer w wiklinowo - topolowym labiryncie. Kolejnym etapem wycieczki był Przemyśl. Po posiłku oraz degustacji pysznych lodów, uczniowie obejrzeli panoramę miasta z punktu widokowego oraz odpoczęli przy fontannie znajdującej się na środku rynku w kształcie niedźwiedzicy z dwoma niedźwiadkami, która w swojej formie nawiązuje do herbu Przemyśla. Następnie pojechaliśmy do Krasiczyna, gdzie znajduje się piękny renesansowy zamek z XVI w. Uczniowie dowiedzieli się od przewodnika o wielu interesujących, a czasami bardzo tragicznych losach zamku oraz jego mieszkańców. Zobaczyli arkadowy dziedziniec, zwiedzili zachowaną do dziś salę myśliwską, kaplicę zamkową w Baszcie Boskiej, weszli na wieżę widokową oraz zwiedzili lochy. Po zakupie pamiątek oraz spacerze po ogrodzie zamkowym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

3.09.2019 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020


    W nowym roku szkolnym 2019/2020 PSP Nr 2 w Dynowie powitała w swoich murach 72 uczniów klas 0 - VIII. Dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej, przywitała dyrektor szkoły, p. Wiesława Marszałek. Ciepłe słowa skierowała szczególnie do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną swoją edukację oraz przedstawiła nauczycieli, którzy będą wychowawcami poszczególnych klas. Jak co roku do zgromadzonych na sali uczniów, nauczycieli i rodziców skierował kilka słów Burmistrz Miasta p. Zbigniew Frańczak, życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY
SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNO- WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN
WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

RODO

                 


                             ©  PSP 2 DYNÓW