www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY
PLAN ZAJĘĆ

PRZERWY MIĘDZYLEKCYJNE

KALENDARZ
ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI


           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI
                       
                       

19 czerwiec 2019 - KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Kolejny rok szkolny 2018/2019 za nami. W uroczystym zakończeniu roku uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Pożegnaliśmy 15 uczniów klas ósmych, którzy po wakacyjnej przerwie rozpoczną naukę w nowych szkołach. Absolwenci przygotowali wzruszający program pożegnalny. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do klas, podczas których rozdano świadectwa. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

Zbiórka darów na rzecz mieszkańców z parafii św. Jana Nepomucena w Bojanach.

W dniach od 06 do 28 maja 2019r. odbyła się akcja charytatywna, która polegała na zbiórce środków spożywczych, chemicznych oraz darów pieniężnych na rzecz mieszkańców z Ukrainy. Wielu uczniów a także dorosłych którzy dowiedzieli się o akcji bardzo pozytywnie zareagowało na hasło „pomoc osobom z Ukrainy“. W dniu 28.05.2019 roku w naszej szkole gościliśmy księdza Marcina Mirasia, który jest od 12 lat misjonarzem i proboszczem Parafii Rzymsko –katolickiej p.w. św. Jana Nepomucena w Bojanach na Ukrainie. Podczas spotkania z uczniami ksiądz Marcin zaprezentował slajdy dotyczące zwyczajów świątecznych w tamtym rejonie oraz o problemów, z którymi muszą zmierzyć się jego parafianie. Omówił też działalność Domu rekolekcyjno – wypoczynkowego w Bojanach.
Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w tę akcję serdecznie dziękujemy!
Pamiętajmy, że dobro które czynimy dla innych uszlachetnia nas samych. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie

31 maj - DZIEŃ DZIECKA


            

    W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Zostało zaplanowanych mnóstwo atrakcji: plac zabaw, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Niestety, padający od rana deszcz sprawił, że musieliśmy naprędce zmienić nasze plany. Oglądaliśmy ciekawe filmy, graliśmy w gry planszowe, a nasze mamy przygotowały dla nas smaczny poczęstunek.
Uczniowski Klub Sportowy "BARTKOWIAK" działający przy naszej szkole zorganizował konkurs plastyczny, którego motywem przewodnim była troska o zdrowie i propagowanie aktywności fizycznej. Uczniowie biorący udział w konkursie poprzez swoje prace zachęcali swoich rówieśników do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie ulubionych czworonogów. Konkurs został przeprowadzony w związku z realizacją przez Klub zadania publicznego: Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży oraz imprezy profilaktyczne na wolnym powietrzu - "W zdrowym ciele - zdrowy duch".
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez UKS BARTKOWIAK.

NIECH NAM ŻYJĄ WSZYSTKIE MAMY


            

    Dzień Matki w Polsce świętujemy 26 maja, w tym dniu wszystkie dzieci te małe ale także i te duże składają swoim matkom najszczersze życzenia i podziękowania za trud włożony w macierzyńskie obowiązki. W naszej szkole to ważne święto obchodziliśmy 27 maja w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowały program artystyczny zawierający wiersze, pioseneki oraz piękny taniec „Niebiosa”. Wszystkie mamy były dumne ze swoich pociech. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości. Występujące dzieci wzbudziły wśród nich duże wzruszenie i emocje. Niejednokrotnie widoczne były łzy szczęścia. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili swoje mamy na własnoręcznie wykonane wiosenne kanapki oraz słodki poczęstunek. Wszystkim mamom życzymy dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

17.04.2019. - ZAWIESZENIE STRAJKU

W związku z zawieszeniem przez ZNP Oddział w Dynowie strajku nauczycieli od dn. 18.04.2019 r. po przerwie świątecznej tj. od 24.04.2019 r. (środa) w PSP Nr 2 zajęcia będą się odbywały zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie

EGZAMINY KLAS ÓSMYCH

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr2 w Dynowie informuje, że 15-17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 0-III oraz IV-VII w związku z egzaminami klas VIII.

KOMUNIKAT W SPRAWIE STRAJKU


 KOMUNIKAT

Informacja dla rodziców o planowanym strajku nauczycieli w dniu 8.04.2019


 OGŁOSZENIE

WYCIECZKA DO MULTIKINA


    Dnia 24.03.2019 r. uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w wycieczce do MULTIKINA w Rzeszowie, gdzie mieli przyjemność obejrzeć film familijny pt. "Mia i biały lew", który dostarczył niecodziennych wrażeń. Poruszył serca i umysły dzieci. Po seansie uczniowie uczestniczyli w niezwykle energetycznej lekcji wychowania fizycznego. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach wrócili do domów.

WIOSNA


            

    Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Dlatego, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić! W tym roku szkolnym , pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy kolorowo, radośnie i ciekawie. Nasi uczniowie i nauczyciele założyli dziś ubrania w kolorach wiosny. Uczniowie klas 0- III i V uczestniczyli w pochodzie z marzanną i gaikiem, oznajmiając wszystkim mieszkańcom Dynowa o pożegnaniu zimy. Wiosennemu pochodowi towarzyszyły radosne śpiewy, oraz głośne i entuzjastyczne nawoływania: "Witaj wiosno!". Uroczystość tą zakończyło ognisko i kiełbaska. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólną zabawę i zaangażowanie się w obchody tego radosnego święta!

20.12.2018 - SZKOLNA WIGILIA


            

    Szkolne spotkania opłatkowe to piękna tradycja, kultywowana w naszej szkole od wielu lat. Uczniowie przedstawili okolicznościowe przedstawienie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a potem spożyli tradycyjne potrawy wiglijne. Na stołach pachniał barszcz, pierogi oraz świąteczne ciasto. Szkolna wigilia wprowadziła wszystkich w miły, rodzinny, świąteczny klimat.

 Zdjęcia w galerii Foto

19.12.2018 - SPOTKANIE OPŁATKOWE


            

    Po raz dwudziesty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, prezentując program słowno-muzyczny. Po przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

9.11.2018 - KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


            

    9 listopada odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

 Zdjęcia w galerii Foto

8.11.2018 -ŚNIADANIE DAJE MOC


            

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu ŚNIADANIE DAJE MOC, będącego elementem edukacji zdrowotnej. Celem programu było: zwiększenie świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania oraz przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

 Zdjęcia w galerii Foto

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


 DOKUMENTY

19.10.2018 - WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


            

    W dnu 19.10.2018r. w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom", odbył się po raz czwarty w naszej szkole Dzień głośnego czytania. Czytanie książek jest bardzo ważne,bo nie tylko wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię ale także uczy postaw patriotycznych. Pnieważ w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, zebrani na sali uczniowie wysłuchali wierszy oraz fragmentów opowiadań o tematyce patriotycznej, czytanych przez: Przewodniczącą Rady Miasta Paną Ewę Hadam, Dyrektora Biblioteki Publicznej Panią Grażynę Paździorny, pełniącą obowiązki dyrektora Miejskiego Domu Kultury Panią Grażynę Malawska, nauczycielkę szkoły Panią Ewę Bielec oraz rodzica Pana Bartłomieja Domina.

 Zdjęcia w galerii Foto

12.10.2018 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


            

    Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz Burmistrz Miasta - Pan Zygmunt Frańczak.

 Zdjęcia w galerii Foto

8.10.2018 - WYCIECZKA DO FLYPARKU W RZESZOWIE


            

    Uczniowie klas IV-VII pojechali z opiekunami do Rzeszowa na film "Biały Kieł", a następnie do FlyParku, gdzie przez godzinę mogli korzystać ze wszystkich jego atrakcji, oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie.

 Zdjęcia w galerii Foto

3.09.2018 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019


    W nowym roku szkolnym 2018/2019 PSP Nr 2 w Dynowie powitała w swoich murach 84 uczniów klas 0 - VIII. Dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej, przywitała dyrektor szkoły, p. Wiesława Marszałek. Ciepłe słowa skierowała szczególnie do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną swoją edukację oraz przedstawiła nauczycieli, którzy będą wychowawcami poszczególnych klas. Jak co roku do zgromadzonych na sali uczniów, nauczycieli i rodziców skierował kilka słów Burmistrz Miasta p. Zbigniew Frańczak, życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Wakacje w placówkach oświatowych to tradycyjnie czas prac remontowych i budowlanych. W szkole przeprowadzono remont: usunięto starą boazerię, pomalowano ściany w klasach i na korytarzu oraz zakupione zostały nowe krzesła i stoliki dla ciągle rosnących uczniów klas ósmych. Dzięki temu 3 września uczniów powitały odnowione szkolne klasy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY
SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNO- WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN
WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

RODO

                 


                             ©  PSP 2 DYNÓW