www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany był Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

24.06.2016 - Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

PIKNIK RODZINNY


                   

    "Moja zdrowa rodzina" to hasło przewodnie tegorocznego Pikniku Rodzinnego. Uczniowie spędzili niedzielne popołudnie wspólnie z rodziną i wychowawcami. Występy artystyczne, gry, zabawy oraz konkursy sprawiły, że ta niedziela była udana. Na zakończenie pikniku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu literacko - fotograficznego oraz konkursu plastycznego "Zdrowy styl życia w mojej rodzinie".

 Zdjęcia w galerii Foto

ZAPISZ SIĘ NA WYJĄTKOWE ZAJĘCIA


    Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty artystyczne w ramach programu "Lato w teatrze"

 Więcej...

DZIEŃ ZIEMI


                   

    Tegoroczne obchody Dnia Ziemi uwrażliwiły dzieci na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrażały do aktywnej postawy na rzecz ochrony przyrody.

 Zdjęcia w galerii Foto

"Euro - nowym pieniądzem Polski ?"


                   

    5 maja uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach, w ramach projektu "Euro - nowym pieniądzem Polski?", realizowanym przez Stowarzyszenie Świat Wiedzy i Techniki "ŚWiT" w Dwikozach.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali interaktywnego wykładu oraz wramach pracy warsztatowej zapoznali się z nową walutą zjednoczonej Europy. W drugiej części spotkania poszczególne grupy klasowe projektowały rewers polskiego Euro, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów.

 Zdjęcia w galerii Foto

KONKURSY


 "Zdrowy styl życia w mojej rodzinie"
Gminny Konkurs literacko - fotograficzny


"Zdrowy styl życia w mojej rodzinie"
Gminny Konkurs Plastyczny.

         

20 kwiecień 2016 - WIZYTA BISKUPA


                   

    W dniu 20 kwietnia naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja ks. Bp Stanisław Jamrozek. Odwiedziny te odbyły się w ramach wizytacji kanonicznej. Gościowi towarzyszyli: ks. prał. dr Stanisław Janusz - dziekan dekanatu dynowskiego oraz proboszcz parafii w Dynowie-Bartkówce ks. Józef Czerak. Z tej okazji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, dyrekcją oraz rodzicami zebrali się w auli, gdzie odbyło się powitanie czcigodnego gościa. Dzieci wyrecytowały okolicznościowe wiersze oraz wręczyły ks. biskupowi i towarzyszącym gościom kwiaty. Ks. Biskup w radosnej i sympatycznej atmosferze dzielił się z uczniami swoimi przeżyciami z lat dziecięcych i młodości. Wyraził też wdzięczność wobec nauczycieli, wychowawców oraz rodziców za trud nauki i wychowania dzieci. Na koniec oficjalnej części spotkania gość odmówił modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa. Odwiedziny zakończyły się spotkaniem w pokoju nauczycielskim przy herbatce i ciastku.

 Zdjęcia w galerii Foto

22 marzec 2016 - POWITANIE WIOSNY


                   

    Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy.
Uczniowie obejrzeli piękną inscenizację, którą przygotowali na powitanie wiosny koleżanki i koledzy z klas 0 - III.

 Zdjęcia w galerii Foto

15 - 26 luty - FERIE ZIMOWE


MARZYCIELSKA POCZTA


                   

    Tuż przed Świętami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji przygotowania i wypisywania kartek wiosenno -świątecznych. Nasze życzenia skierowaliśmy do Macieja Oświecińskiego. W akcję włączyli się uczniowie od klasy 6 do 1 i wszyscy zgodnie stwierdzili, że przygotowanie niespodzianki sprawiło im dużo radości. Każda kartka została wykonana samodzielnie. Łącznie wysłaliśmy 46 kartek z życzeniami płynącymi prosto z serca. Mamy nadzieję, że każda kartka wywołała uśmiech na twarzy obdarowanego.

 Zdjęcia w galerii Foto

WALENTYNKI


                   

    Z okazji walentynek zgromadzeni na sali uczniowie obejrzeli ciekawą inscenizację oraz wzięli udział w konkursach z nagrodami. Rozdawano także pocztę walentynkową, która przez cały tydzień "spływała" do specjalnie przygotowanej skrzynki.

 Zdjęcia w galerii Foto

24 styczeń 2016 - zabawa choinkowa


                   

    24 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa, którą poprowadził wodzirej. Ponad sześciogodzinny maraton tańca, śmiechu i radości, przeplatany był licznymi zabawami.

 Zdjęcia w galerii Foto

16 styczeń 2016 - Dzień Babci i Dziadka


                   

    W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 16 stycznia. W pięknie udekorowanej sali honorowi goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków.

 Zdjęcia w galerii Foto

18 grudzień - Szkolna Wigilia


                   

    Świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły. Uczniowie obejrzeli piękny program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Agaty Wróbel. Sala gimnastyczna wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło pysznych potraw.

 Zdjęcia w galerii Foto

17 grudzień - Spotkanie opłatkowe


                   

    Po raz siedemnasty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, odgrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa. Po przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

7.12.2015 - Mikołajkowy czas


                   

    Mikołajki należą do najprzyjemniejszych chwil w roku i są doskonałą okazją do oderwania się od codziennego rytmu szkolnego. 7 grudnia, tuż po dniu swoich imienin, Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były bardzo grzeczne i zasłużyły na prezenty. Przybycie dostojnego gościa uświetnił montaż słowno-muzyczny pt. "Spóźnione odwiedziny świętego Mikołaja" w wykonaniu uczniów klas 0 - I. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Uczniowie byli miło zaskoczeni tym, że żaden z nich nie otrzymał rózgi. Ten miły gość sprawił, że w naszej szkole można było już odczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Więcej...

 Zdjęcia w galerii Foto

30.11.2015 - Podwórkowe Teatrzyki na start


                   

    Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" i Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie jeszcze przed wakacjami zaproponował dynowskim dzieciakom zabawę w teatr. I tak po wielu próbach dziecięce zespoły teatralne Dynowa, spotkały się 30 listopada na I Dynowskim Przeglądzie Teatrzyków. Sala Domu Strażaka pękała w szwach ilością dużych i małych widzów.
Jako pierwszy wystąpił zespół przedszkolaków Dynowskiego Pzedszkola przedstawiając inscenizację "Kopciuszka". Następnie inscenizacje wierszy J. Brzechwy pt. "Witajcie w naszej bajce" zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie. Trzecią teatralną prezentacją był spektakl "Zaczarowany pantofelek" uczniów kl. II b i d Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie.
Po podniesieniu kurtyny zapanowała na widowni cisza, a na scenie pojawili się mali aktorzy w pięknych strojach i bajkowej scenografii. To wszystko przy szeroko otwartych dziecięcych buziach /z zasłuchania/ w magicznej bajkowej atmosferze wprowadziło w świat teatru. Wszystkie przedstawienia były interesujące, stroje dzieci przepiękne, scenografie "z epoki", gra aktorska, taniec i śpiew wykonany z ogromnym zaangażowaniem. Bajkowo, kolorowo, bardzo radośnie i szczerze.

 Zdjęcia w galerii Foto

23.11.2015 - Wizyta policjanta w naszej szkole


                   

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. W ramach edukacji w tym kierunku, dnia 23 listopada do szkoły został zaproszony policjant sierż. Daniel Błażejczyk. Głównym tematem zajęć była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, w internecie, w kontaktach z obcymi, podczas korzystania z telefonu komórkowego oraz w drodze do i ze szkoły. Ponadto uczniowie klasy I i III przygotowali dla swoich starszych kolegów i koleżanek przedstawienie dotyczące bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które niejednokrotnie mogą uratować życie. W związku z tym dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez firmę Chocolissimo, które wręczył im sam policjant.

 Zdjęcia w galerii Foto

13.11.2015 - Warsztaty z programowania robotów Finch


                   

    W ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark, odbyły się w naszej szkole warsztaty z programowania robotów Finch. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV - VI. Poznali oni podstawy języka scratch, układali komputerowe puzzle, oraz mogli przekonać się, że programowanie daje dużo frajdy i może być źródłem zdrowej rywalizacji. Na koniec warsztatów uczniowie wzięli udział w wyścigu samodzielnie zakodowanych robotów.
Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie warsztaty prowadziła p. Barbara Litwińska - programistka, mentorka Fundacji Girls Code Fun.

 Zdjęcia w galerii Foto

14.10.2015 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


                   

    Podczas uroczystej akademii uczniowie wszystkich klas podarowali nauczycielom wiązankę wierszy, piosenek i kwiatów. W uroczystości wziął udział p. Burmistrz Zbigniew Frańczak. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły.
W tym dniu swoje święto obchodziło 19 uczniów klasy pierwszej. Po ślubowaniu zostali oni uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.

 Zdjęcia w galerii Foto

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


                   

    12 pażdziernika po raz kolejny w naszej szkole odbył się "Dzień głośnego czytania" w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem zaproszenie do akcji przyjął znany krakowski aktor p. Marek Pyś oraz p. Wiesław Hadam. Swoim występem obaj panowie sprawili dieciom dużo radości.

 Zdjęcia w galerii Foto

11.09.2015 -WIZYTA POLICJANTA W NASZEJ SZKOLE


                   

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Zaproszomy policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

 Zdjęcia w galerii Foto


1.09.2015 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016


    1 września 2015, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW