www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany był Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

27.06.2014 - Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

                   

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. Uczniowie przygotowali wzruszający program pożegnalny. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

 Zdjęcia w galerii Foto

15 czerwiec - Piknik rodzinny

                   

Tradycją w naszej szkole stała się organizacja czerwcowych Pikników Rodzinnych. Uczniowie spędzili niedzielne popołudnie wspólnie z rodziną i wychowawcami. Występy artystyczne, gry, zabawy oraz konkursy sprawiły, że ta niedziela była udana.

 Zdjęcia w galerii Foto

31 maj 2014 - Wieczór poezji i pieśni maryjnej

Po raz trzynasty w piękny majowy wieczór ze stopni ołtarza popłynęły pieśni i wiersze przygotowane przez uczniów i absolwentów naszej szkoły ku czci Matki Bożej. Tegoroczny wieczór poezji i pieśni maryjnej nosił tytuł "Pójdź za mną".

Tragiczna śmierć ucznia naszej szkoły

            

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 kwietnia 2014 roku zginął śmiercią tragiczną uczeń klasy VI - Sebastian Słaby.
Społeczność szkoły pogrążona jest w żałobie.

Sprawdzian 2014 - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

    1 kwietnia 2014 r. szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na stronie OKE prezentowane są zadania z arkusza egzaminacyjnego: www.oke.krakow.pl

Żegnaj zimo - witaj wiosno

                   

Zgodnie z tradycją 21 marca uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Po obejrzeniu pięknego przedstawienia oraz rozstrzygnieciu konkursu na najpiękniejszą marzannę, uczniowie udali się w kolorowym korowodzie nad San. Barwne kukły - symbol zimy zostały spalone na stosie. Zabawom i radości z nadejścia wiosny nie było końca.

 Zdjęcia w galerii Foto

15 luty - Zabawa choinkowa. Walentynki

                   

W sobotę odbyła się coroczna zabawa choinkowa. Podzieleni na dwie grupy, najpierw najmłodsi (niektórzy fantastycznie poprzebierani), później starsi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej, która zamieniła się w salę balową i rozbrzmiewała muzyką. Dla uczniów każdej klasy rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana.
Z okazji walentynek zgromadzeni na sali uczniowie obejrzeli ciekawą inscenizację oraz wzięli udział w konkursach z nagrodami. Rozdawano także pocztę walentynkową, która przez cały tydzień "spływała" do specjalnie przygotowanej skrzynki.

 Zdjęcia w galerii Foto

20 styczeń - 2 luty 2014 - Ferie zimowe

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie informuje, że spotkanie z rodzicami uczniów klas 0 - VI odbędzie się 4 lutego o godzinie 16.

Dzień Babci i Dziadka

                   

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 18 stycznia 2014 r. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz inscenizacje. Po odśpiewaniu "100 lat" dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

 Zdjęcia w galerii Foto

Niech się spełnią życzenia...

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Was
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,
Niech spełniają się wszystkie Wasze życzenia.
Życzy społeczność Szkoły Podstawowej w Dynowie-Bartkówce

20 grudzień - Szkolna Wigilia

                   

    Świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły. W tym roku uczniowie zaprezentowali piękny program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Agaty Wróbel. Sala gimnastyczna wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło pysznych potraw.

 Zdjęcia w galerii Foto

19 grudzień - Spotkanie opłatkowe

                   

    Po raz piętnasty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie i absolwenci szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, odgrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

6.12.2013 - Święty Mikołaj

                   

    Wielka radość zagościła na twarzach uczniów naszej szkoły w dniu 6 grudnia. Długo oczekiwany przez dzieci gość zjawił się w szkole z workiem pełnym prezentów. Każdy uczeń z klas 0 - VI otrzymał upominek.

 Zdjęcia w galerii Foto

27.11.2013 - Andrzejki

    W środę wieczór odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której w przerwach między tańcami uczniowie wróżyli sobie co przyniesie im przyszłość.

11.11.2013 - Narodowe Święto Niepodległości

                   

    12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uważnie uczestniczyli w "lekcji historii" dotyczącej drogi, jaką musiała przebyć Polska, aby odzyskać wolność.

 Zdjęcia w galerii Foto

8.11.2013 - Śniadanie daje moc

                   

    W dniu 8 listopada uczniowie klas 0-III wzięli udział w tegorocznej edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia. W czasie zajęć edukacyjnych najmłodsi dowiedzieli się, co stanowi podporę mocnych kości, dlaczego trzeba myć ręce przed jedzeniem, jakie witaminy i minerały kryją się w owocach i warzywach, a przede wszystkim dlaczego zawsze należy wychodzić do szkoły po i ze śniadaniem. Następnie uczniowie w swoich klasach wspólnie przygotowali najważniejszy posiłek dnia. Kolorowe kanapki, rzeźby twarożkowe, owocowe koktajle to tylko część pysznych potraw, które pojawiły się na szkolnych ławkach. Dzieci z ogromną pasją i radością dzieliły się z innymi oraz próbowały nowych smaków. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia wpłyną pozytywnie również na postawę rodziców i ich zaangażowanie w żywienie dzieci.

 Prezentacja

 Zdjęcia w galerii Foto

30.10.2013 - Halloween

                   

    Uczniowie świętowali amerykańskie święto - Halloween. Były straszne stroje, historie o duchach oraz konkursy i zabawy. W Polsce nie ma zwyczaju obchodzenia Halloween, jednak dla dzieci uczących się języka angielskiego, ważnym elementem jest poznanie kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych.

 Zdjęcia w galerii Foto

14.10.2013 - Dzień Edukacji Narodowej

                   

    14 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas akademii został zaprezentowany program artystyczny, w którym młodzież odtworzyła - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego życia. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. 7 uczniów w obecności wychowawcy i rodziców ślubowało być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę. Na uroczystym spotkaniu obecni byli: p. Burmistrz Zygmunt Frańczak oraz przew. Rady Rodziców p. Marek Siry. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły oraz burmistrza.

 Zdjęcia w galerii Foto

2.09.2013 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

    2 września 2013, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW