www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany był Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

28.06.2013 - Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. Uczniowie przygotowali wzruszający program pożegnalny. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

 Zdjęcia w galerii Foto

26.06.2013 - Egzamin na kartę rowerową

    W naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Egzamin został przeprowadzony pod nadzorem Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Kandydaci na rowerzystów z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do egzaminu. Gratulujemy uczniom, którzy pozytywnie pokonali przeszkody i tym samym stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 Zdjęcia w galerii Foto

Wyniki Olimpiady Wiedzy Matematycznej "Archimedes Plus".

    10 maja 8 uczniów klas IV-VI wzięło udział w 19 edycji Olimpiady Wiedzy Matematycznej "Archimedes Plus". Laureatem I stopnia z wyróżnieniem za zdobycie maksymalnej liczby 100 punktów został Patryk Marszałek - uczeń klasy V.

16.06.2013 - PIKNIK RODZINNY

    Tradycją w naszej szkole stała się organizacja czerwcowych Pikników Rodzinnych. Jest to święto całej szkoły. Uczniowie spędzili słoneczne niedzielne popołudnie wspólnie z rodziną i wychowawcami. Występy artystyczne, gry, zabawy, konkursy, tańce do muzyki zespołu CRAZY oraz piękna słoneczna pogoda sprawiły, że ta niedziela była udana.

 Zdjęcia w galerii Foto

5.06.2013 - Spotkanie autorskie z p. Niną Opic

    5 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Niną Opic - pisarką, poetką, autorką bajek dla dzieci. Spotkanie było dla uczniów dużym przeżyciem. Chętnie zadawali autorce wiele pytań, dotyczących jej twórczości. Na koniec wszyscy otrzymali autografy z dedykacją. Pani Nina otrzymała od uczniów wspaniały, kolorowy bukiet kwiatów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie.

 Zdjęcia w galerii Foto

18.05.2013 - Widowisko "Ufni wiarą"

    Po raz dwunasty w piękny majowy wieczór ze stopni ołtarza popłynęły pieśni i wiersze przygotowane przez uczniów i absolwentów naszej szkoły ku czci Matki Bożej. Tegoroczny wieczór poezji i pieśni maryjnej nosił tytuł "Ufni wiarą".                                                                                                                                                                                                        

 Zdjęcia w galerii Foto

kwiecień 2013 - Światowy Dzień Zemi

    Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację o tematyce ekologicznej oraz został ogłoszony konkurs na EKO-RZEŹBĘ. Zaprezentowane prace były naprawdę pomysłowe.

 Zdjęcia w galerii Foto

Sprawdzian 2013 - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

    4 kwietnia 2013 r. szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na stronie OKE prezentowane są zadania z arkusza egzaminacyjnego: www.oke.krakow.pl

27.03.2013 - Szkolny Poranek Wielkanocny

    Przy pięknej scenografii uczniowie zaprezentowali inscenizację, która miała na celu przybliżenie polskich zwyczajów związanych z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych. Po programie artystycznym nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą palmę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

 Zdjęcia w galerii Foto

Ferie zimowe - 11 - 24 luty

6 luty - Walentynki

                   

    Choć święto to wypada dopiero 14 lutego, nasi uczniowie świętowali już teraz, bo od poniedziałku 11 lutego rozpoczynają się wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe. Z okazji walentynek zgromadzeni na sali uczniowie obejrzeli ciekawą inscenizację oraz wzięli udział w konkursach z nagrodami. Rozdawano także pocztę walentynkową, która przez cały tydzień "spływała" do specjalnie przygotowanej skrzynki.

 Zdjęcia w galerii Foto

2 luty - Zabawa choinkowa

                          

    Jak co roku w sobotę, w okresie karnawału bawiliśmy się na Zabawie Choinkowej, która rozpoczęła się inscenizacją "Czerwony Kapturek". Do południa bawili się uczniowie, a wieczorem dorośli. Dla uczniów każdej klasy rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana.

 Zdjęcia w galerii Foto

19 styczeń - Dzień Babci i Dziadka

                   

    W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 19 stycznia. W pięknie udekorowanej sali honorowi goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt oraz brali udział w licznych konkursach. Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

 Zdjęcia w galerii Foto

28 grudzień - Wyniki konkursu "Ptaki w naszym karmniku"

    Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. "Ptaki w naszym karmniku" organizowanym przez Nadleśnictwo Dynów. Więcej...

21 grudzień - Szkolna Wigilia

                   

    Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilkunastu już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły oraz jej pracowników. Uczniowie przedstawili piękną część artystyczną, śpiewali oraz grali na fletach i gitarach wzruszające kolędy i pastorałki. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło pysznych pierogów.

 Zdjęcia w galerii Foto

20 grudzień - Spotkanie opłatkowe

                   

    Po raz czternasty w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Burmistrza i radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli zakładów i stowarzyszeń oraz mieszkańców ul. Bartkówka. Uczniowie i absolwenci szkoły wprowadzili gości w świąteczny nastrój, ogrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, nastąpiło wspólne kolędowanie.

 Zdjęcia w galerii Foto

6 grudzień - Święty Mikołaj

                   

    Jak co roku zostały zorganizowane w naszej szkole mikołajki. Długo oczekiwany przez dzieci gość zjawił się w szkole z workami pełnymi prezentów. Każdy uczeń otrzymał piękny upominek.

 Zdjęcia w galerii Foto

Światowy Dzień Pluszowego Misia

                   

    Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia ogłoszony został dla uczniów klas 0 - III konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel-miś". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło dużo prac. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek.

 Zdjęcia w galerii Foto

Zbiórka plastikowych nakrętek

                   

    Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji zbiórki plastikowych nakrętek. W akcję zaangażowali się nie tylko uczniowie ale ich rodzice, dziadkowie i znajomi. Zebrane nakrętki zostały przekazane do Banku Spółdzielczego w Dynowie. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany zostanie na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych osób.

 Zdjęcia w galerii Foto

Zbieramy makulaturę - chronimy lasy

                   

    W październiku i listopadzie w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka makulatury w ramach konkursu "Zbieramy makulaturę Chronimy lasy" Organizatorem akcji była firma ATOL w Rzeszowie. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw proekologicznych poprzez angażowanie ich we wspólne działania, związane z selektywną zbiórką odpadów. Nasza szkolna społeczność zebrała łącznie 3500 kg makulatury.

 Zdjęcia w galerii Foto

5.11.2012 - Halloween

                          

    Dzisiaj w naszej szkole przez godzinę władzę przejęły duchy i czarodzieje. Było dużo zabawy i śmiechu. Barwne przebrania, kolorowe stroje i maski zaczarowały każdego. Uczniowie przygotowali przedstawienie w języku angielskim oraz chętnie brali udział w ciekawych konkursach.

 Zdjęcia w galerii Foto

15.10.2012 - Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

                          

    W tym szczególnym dniu uczniowie spotkali się ze swoimi nauczycielami, aby podziękować im za ich trud, okazane serce, cierpliwość oraz wkład w wychowanie i nauczanie. Na uroczystym spotkaniu obecni byli: p. Burmistrz Zygmunt Frańczak oraz przew. Rady Rodziców p. Marek Siry. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny.
Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły oraz burmistrza.
Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. 6 uczniów w obecności wychowawcy i rodziców ślubowało być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę.

 Zdjęcia w galerii Foto

3.09.2012 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013

    3 września 2012, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT SZKOŁY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW