www.psp2.dynow.pl

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DYNOWIE Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM     

 ORGANIZACJA SZKOŁY

HISTORIA SZKOŁY

DYREKTOR

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

UCZNIOWIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

KONTAKT

  INNE

HISTORIA

KOŚCIÓŁ p.w.św.BARTŁOMIEJA

ZABYTKI

LEGENDY

GALERIA ZDJĘĆ

LINKI

           
                             

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI                   

    Informujemy, że w naszej szkole w latach 2010 - 2012 realizowany będzie Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

          REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Podziękowanie dla sponsorów

    Dzięki sponsorom biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilka kompletów bardzo wartościowych książek. Dziękujemy!

 Podziękowanie

29.06.2012 - Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kolejna klasa VI opuściła szkolne mury, aby kontynuować naukę w gimnazjum. Uczniowie przygotowali wzruszający program pożegnalny. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta p. Zygmunt Frańczak. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

21.05.2012 - Dzień Matki i Ojca

    Z okazji połączonego Dnia Matki i Ojca, w szkole odbyła się uroczystość, w czasie której rodzice mogli wysłuchać wierszyków deklamowanych przez swoje pociechy, urozmaiconych popisami wokalnymi i tanecznymi. Po zakończeniu części oficjalnej rodzice zostali zaproszeni przez Radę Rodziców na kawę i ciasto.

19 maj 2012 - Wieczór poezji i pieśni maryjnej

    Po raz dwunasty w piękny majowy wieczór ze stopni ołtarza popłynęły pieśni i wiersze przygotowane przez uczniów i absolwentów naszej szkoły ku czci Matki Bożej. Tegoroczny wieczór poezji i pieśni maryjnej nosił wymowny tytuł "Zejdź do nas na ziemię, Madonno!".

23.04.2012 - Ziemia nasza planeta

  

Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację o tematyce ekologicznej. Młodzi aktorzy starali się pokazać widzom, nawet tym najmłodszym, że każdy powinien dbać o naszą piękną planetę. Przedstawienie bardzo się podobało, a trud i wysiłek występujących, publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

 Zdjęcia w galerii Foto

5 - 10.04.2012 - Ferie wielkanocne

    Ferie Wielkanocne trwają od czwartku 5 kwietnia do wtorku 10 kwietnia 2012r. Zapraszamy do szkoły w środę 11 kwietnia.

   

Sprawdzian 2012 - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

    3 kwietnia 2012 r. szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na stronie OKE prezentowane są zadania z arkusza egzaminacyjnego: www.oke.krakow.pl

3 kwietnia 2012

    W związku ze sprawdzianem organizowanym dla szóstoklasistów przez Centralną Komisję Egzaminacyjną 3 kwietnia 2011 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szóstoklasiści przychodzą do szkoły o 8:45. W tym dniu szkoła pełni jedynie funkcję opiekuńczą.

29.03.2012 - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

    Uczniowie klasy 3 wraz z rówiesnikami z innych szkół podstawowych w Polsce, pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Była to piąta edycja organizowana przez OPERON i Gazetę Wyborczą.

30.01 - 12.02.2012 - Ferie zimowe

    Harmonogram zajęć

21 styczeń 2012 - Dzień Babci i Dziadka

    Jak co roku, tak i w tym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna "pękała w szwach". Przybyli goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów poszczególnych klas, Całość uświetniły własnoręcznie wykonane upominki oraz wspaniałe słodkości przygotowane przez rodziców. Spotkanie przekształciło się we wspaniałą zabawę taneczną.

12 styczeń 2011 - Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM

    Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w ogólnopolskim próbnym sprawdzianie szóstoklasisty z OPERONEM, który jest idealną przed prawdziwym egzaminem czekającym na nich w kwietniu. Celem sprawdzianu było uzyskanie informacji o poziomie umiejętności uczniów.

21.12.2011 - spotkanie opłatkowe

      

    21 grudnia odbyło się w naszej szkole 13 spotkanie opłatkowe, które jak co roku przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. W Wigilii wzięli udział: Burmistrz i radni Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele zakładów i stowarzyszeń, mieszkańcy ul. Bartkówka oraz zaproszeni goście, zaprzyjaźnieni z naszą szkołą. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw.
Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.

 Zdjęcia w galerii Foto

Grudniowy gość

   

    8 grudnia wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby spotkać się z wyjątkowym, bardzo oczekiwanym gosciem. Uczniowie klas II i III przygotowali część artystyczną. Skrzat Wiercipiętek, Wróżka i postacie z bajek przedstawiły jak wygląda zwyczaj wręczania prezentów w poszczególnych krajach, a Święty Mikołaj wraz z asystentką Wróżką wręczyli wszystkim dzieciom prezenty. Do zobaczenia za rok!

 Zdjęcia w galerii Foto

Góra grosza

   

    Już po raz kolelny, w dniach 21 listopada - 2 grudnia nasza szkoła wzięła udział w akcji "Góra Grosza", której celem jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują w domach dziecka, pogotowiach rodzinnych oraz rodzinach zastępczych. Uczniowie nie skąpili pieniędzy i zebrali w sumie 445,58zł!

 Zdjęcia w galerii Foto

29.11.2011 - Jestem Polakiem I Europejczykiem

                          

    W związku z trwającą Prezydencją Polski w Unii Europejskiej, w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o Krajach Współnoty. W konkursie brali udział wszyscy chętni uczniowie klas IV - VI. Ich zadaniem było rozwiązanie testu na temat historii Unii Europejskiej, etapów integracji europejskiej, instytucji unijnych oraz tradycji i obyczajów państw członkowskich. Największą ilość punktów i I miejsce zdobył uczeń klasy IV - Hubert Marszałek, II miejsce Daniel Wandas, a III miejsce Kamil Bujdasz, uczniowie klasy VI. Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Zdjęcia w galerii Foto

11.11.2011 - Narodowe Święto Niepodległości

    Z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie zaprezentowali program, przygotowany specjalnie na tę okazję. Recytując patriotyczne wiersze i śpiewając pieśni legionowe, przypomnieli drogę Polaków ku wolności. Przyłączając się do apelu Pana Prezydenta uczniowie wzięli udział w akcji wspólnego przygotowywania kotylionów w barwach narodowych.

 Zdjęcia w galerii Foto

"Ziemia - niebieska planeta - walka o przetrwanie"

                          

    Uczniowie naszej szkoły - Patryk Wandas z klasy I, Mariola Dąbrowska i Karolina Mocha z klasy VI wzięli udział w konkursie o tematyce ekologicznej. Był to Powiatowy Konkurs Plastyczny "Ziemia - niebieska planeta - walka o przetrwanie", zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie plastycznej odpowiedzi na pytanie: "Co można zrobić w domu, mojej miejscowości i na świecie dla powstrzymania degradacji Ziemi?". Wśród nagrodzonych znalazł się Patryk, który za swoją pracę otrzymał wyróżnienie. 24 października 2011r. uczeń odebrał dyplom i nagrodę podczas uroczystego podsumowania konkursu i otwarcia pokonkursowej wystawy prac, które odbyło się w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP przy ul. Żeromskiego w Rzeszowie. Opiekunkami konkursu były panie Renata Pyś i Katarzyna Dziopak. Serdecznie gratulujemy!

 Zdjęcia w galerii Foto

14.10.2011 - Dzień Edukacji Narodowej

                          

    W tym szczególnym dniu uczniowie spotkali się ze swoimi nauczycielami, aby podziękować im za ich trud, okazane serce, cierpliwość oraz wkład w wychowanie i nauczanie. Na uroczystym spotkaniu obecni byli: p. Burmistrz Zygmunt Frańczak oraz przew. Rady Rodziców p. Marek Siry. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny - recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły.
Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora szkoły oraz burmistrza.
Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. 16 uczniów w obecności wychowawcy i rodziców ślubowało być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę.

 Zdjęcia w galerii Foto

Wyniki naboru do projektu POKL

    Informacja o wynikach naboru nauczycieli i specjalistów do projektu POKL w ramach poddziałania 9.1.2 pt: "Chłopcy, dziewczęta wszyscy uczmy się - przyszłość na nas czeka"

Zaproszenie do składania ofert

    Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dynowie ogłasza dodatkowy nabór nauczycieli i specjalistów do projektu POKL w ramach Poddziałania 9.1.2 pt: "Chłopcy, dziewczęta wszyscy uczmy się - przyszłość na nas czeka" do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w okresie wrzesień 2011 - czerwiec 2012.

wzór oferty

Zaproszenie do składania ofert

    Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dynowie ogłasza nabór nauczycieli i specjalistów do projektu POKL w ramach Poddziałania 9.1.2 pt: "Chłopcy, dziewczęta wszyscy uczmy się - przyszłość na nas czeka" do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w okresie wrzesień 2011 - czerwiec 2012.

1.09.2011 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012

    1 września 2011, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauce i pracy.

 DOKUMENTY SZKOLNE

STATUT

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

PROGRAM WYCHOWAWCZY

PROGRAM STYPENDIALNY

WYKAZ SZK.PROGR.NAUCZ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

DOKUMENTY DO POBRANIA

                             ©  PSP 2 DYNÓW